Poslední tramvaj ForCity Alfa byla slavnostně předána

Dopravní podnik hl. m. Prahy převzal od Škody Transportation poslední, v řadě již 250 tramvaj ForCity Alfa. Jedna z největších zakázek v historii, Plzeňské škodovky, tak byla slavnostně ukončena.

„Firma 5M se podílela na výrobě části exteriéru, ale i interiéru tramvaje, například nad podokenním obložení a horním reklamním panelu. Není to jediný společný počin se společností Škoda Transportation, každý jejich nový projekt představuje inovaci v oblasti dopravních prostředků, a pro nás je zároveň výzvou pro další vývoj kompozitních materiálů, takže se těšíme na další dlouholetou spolupráci.“ Uvedl Ondřej Vašťák, vedoucí obchodního oddělní firmy 5M.

Nízkopodlažní tramvaj ForCity Alfa je první sériově vyráběnou tramvají s otočnými podvozky na světě a s unikátním pohonem. Při délce 31,4 m a šířce necelých 2,5 m pojme tato jednosměrná tříčlánková tramvaj až 180 cestujících (61 sedících). V roce 2015 došlo ke změnám designu, interiéru tramvaje a několika technickým inovacím, které zvýšily pohodlí při cestování. Mimo jiné byla doplněna klimatizace a Wi-Fi. Celkem šest dvoukřídlých dveří, umožní cestujícím velmi rychlý výstup a nástup, a spolu se schopností hladkého průjezdu oblouky tramvaj zkracuje jízdní doby a urychluje dopravu.