O nás

Naše společnost 5M s.r.o. podniká v oboru kompozitů a sendvičů, což jsou materiály a komponenty pro pokrokové a inovativní výrobky nebo aplikace. Zabýváme se vývojem a výrobou těchto materiálů i konečných výrobků, kdy se orientujeme především na speciální a náročné aplikace. Každý rok přicházíme na trh minimálně se dvěma novými výrobky či podstatnými inovacemi a většina našich výrobků pochází z vlastního vývoje, příp. vychází ze spolupráce s výzkumnými ústavy nebo univerzitami.

HISTORIE A SOUČASNOST

Společnost 5M s.r.o. byla založena v roce 1992 jako plně soukromá a ryze česká společnost. Zakladatelé firmy se problematikou lepení, kompozitů a sendvičů zabývali již řadu let předtím v leteckém průmyslu, takže kontinuita vývoje a výroby trvá již více než 20 let.

Od skromných začátků společnost postupně rostla až do dnešní podoby, kdy máme 200 zaměstnanců, 5000 m2výrobní plochy, nově postavené výrobní haly a v neposlední řadě i vlastní vývoj a laboratoř – vize, strategie a mise naší společnosti.

Díky odborné úrovni a také znalosti českého trhu s námi v roce 1998 začala spolupracovat holandská firma SABA, která se zabývá výrobou čalounických lepidel pro nábytkářský průmysl a 5M s.r.o. se tak stala výhradním zástupcem této firmy pro Českou republiku.

Od roku 2010 naše firma také zajišťuje obchodní zastoupení švýcarské firmy Kisling, která vyrábí lepidla ERGO.

NAŠI ZÁKAZNÍCI

  • výrobci letadel (dopravních, cvičných, ultralightů)
  • výrobci kolejových vozidel a jejich příslušenství
  • výrobci silničních vozidel (autobusy, nákladní i osobní automobily)
  • výrobci elektrotechnických zařízení a komponent
  • výrobci textilních a tiskařských strojů
  • výrobci sportovních potřeb (hokejky, surfová prkna, stěžně, plachty)
  • výrobci leteckých modelů
  • stavební firmy (zpevňování konstrukcí)
  • stavitelé trolejových vedení

Velká část produkce firmy se dodává přímo zahraničním zákazníkům, a to převážně na Slovensko, do Švýcarska, Itálie, Německa nebo Slovinska.

Naše firma má certifikovaný systém managementu jakosti ISO 9001 a velká část výrobků a zboží má příslušné certifikáty a posudky kvality vydané např. Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem, Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha nebo Institutem pro testování a certifikaci.

Zároveň je naše firma zakládajícím členem Moravského leteckého klastru, členem Hospodářské komory ČR nebo organizace Composed with Composites.

Vize, strategie a mise naší společnosti.