Pan Richard Pavlica se stává novým prezidentem české vesmírné aliance

Česká vesmírná aliance na valné hromadě konané 02.12.2021 zvolila nové představenstvo ve složení: Ing. Richard Pavlica, Ph.D. z firmy 5M s.r.o., Ing. Marek Šimčák, Ph.D. z BD Sensors, s.r.o. a Ing. Richard Sysala ze společnosti evolving systems consulting s.r.o. Představenstvo ze svého středu zvolilo nového prezidenta aliance, Richard Pavlicu.

Revizorem aliance byl znovuzvolen Ing. Tomáš Vlček, Ph.D. ze společnosti TOSEDA s.r.o.

Česká vesmírná aliance sdružuje společnosti působících v kosmických aktivitách napříč Českou republikou. Cílem aliance je rozvoj kosmických průmyslových aktivit v České republice s důrazem na prohlubování kompetence českých firem a získávání komplexních zakázek s velkou přidanou hodnotou, což se daří díky součinnosti se státními institucemi, zejména pak Ministerstvem dopravy v rámci programů Evropské kosmické agentury (ESA). Mezi největší úspěchy členů aliance poslední doby patří vývoj nosné struktury svinutelných solárních panelů pro Thales Alenia Space France, které jsou novou nastupující generací solárních panelů. V polovině listopadu 2021 byla podepsána smlouva na první dodávku těchto panelů pro telekomunikační družice.

Nové představenstvo si klade za cíl mimo jiné i větší propagaci a popularizaci českých průmyslových aktivit široké veřejnosti.